Menu
Your Cart

Peletová kamna IQ-ST/F08

Peletová kamna IQ-ST/F08
Peletová kamna IQ-ST/F08
Peletová kamna IQ-ST/F08
Peletová kamna IQ-ST/F08
Peletová kamna IQ-ST/F08
Novinka
Peletová kamna IQ-ST/F08
Peletová kamna IQ-ST/F08
Peletová kamna IQ-ST/F08
Peletová kamna IQ-ST/F08
Peletová kamna IQ-ST/F08
Peletová kamna IQ-ST/F08
1 500,40€
Bez DPH: 1 240,00€
  • Stav skladu: Skladom
Predané 0
Produkt si prezrelo 12

Peletová kamna IQ-ST/F08

farebný LCD displej s termostatom.

moderné dizajnové a veľmi výkonné peletové kachle s vykurovacím výkonom 3,6 - 8,3KW. Kachle vykurujú priestor teplým vzduchom vzniknutého spaľovaním peliet. ktorý rovnomerne cirkuluje priestorom pomocou vstavaného ventilátora. Ovládanie pomocou farebného LCD displeja s nastaviteľným termostatom. Vysoká účinnosť: ≥95 %. Peletové kachle IQ-ST/F08 sú ideálne na vykurovanie priestoru o veľkosti 30 - 80 m2. Prednosťou týchto peletových kachlí je jednoduchá inštalácia a jednoduchá obsluha. Peletové kachle majú vstavaný zásobník s kapacitou 11Kg na peletové granule s priemerom 60-80mm. Z neho sú pelety prepravované pomocou šnekového dopravníka do spaľovacej komory a spaľované elektrickým horákom. Prevádzková doba na jeden naplnený zásobník je 8-30 hod. Peletové kachle IQ-ST/F08 spaľujú pelety s podporou nasávaného vzduchu, čím vniká proces dokonalého a efektívneho spaľovania s cieľom maximálneho využitia hmoty vykurovacieho média (peliet) pre čo najvyšší energetický výkon premenený na teplo, po ktorom zostane len minimum popola. Vyrobené teplo je potom pomocou zabudovaného ventilátora rýchlo a rovnomerne šírené do celého vykurovaného priestoru. Farebný LCD displej zobrazuje aktuálnu izbovú teplotu a je možné na ňom nastaviť cieľovú vykurovaciu teplotu, časové vypnutie kachlí 1-9hod., 3 stupne vykurovacieho výkonu av prípade potreby upraviť celý rad ďalších parametrov pre čo najoptimálnejšiu činnosť kachlí. Pri nastavení cieľovej vykurovacej teploty si kachle vyhodnotia rozdiel medzi aktuálnou teplotou a cieľovou vykurovacou teplotou a podľa rozdielu si sami automaticky regulujú vykurovací výkon (1-3 stupne vykurovacieho výkonu).

Výhody peletových kachlí:

1. jednoduchá inštalácia, nie je potrebný komín, stačí jednoduchý nerezový dymovod

2. možnosť nastavenia vykurovacej teploty a ďalších funkcií na prehľadnom farebnom LCD displeji

3. vstavaný ventilátor pre rýchle šírenie tepla do priestoru

4. elektrický horák s riadeným prívodom vzduchu pre dokonalé spaľovanie peliet, pri ktorom vzniká iba minimum popola (malá násypka za týždeň prevádzky)

5. čisté spaľovanie peliet bez dymu a sadzí

6. zásobník s podávacím šnekom pre automatický prísun peliet do spaľovacej komory

7. ľahké doplňovanie peliet do zásobníka v tele kachlí

8. pelety sú čisté a ekologické palivo, sú dodávané v malých vreciach (najčastejšie 15kg balenie), čo umožňuje ich pohodlné skladovanie aj vo vonkajšom prostredí

9. pre ich pozitívny vplyv na životné prostredie (pelety sa vyrábajú z biologického odpadu a kachle tieto pelety spália s absolútnym minimom zvyšného popola, ktorý je ďalej kompostovateľný alebo využiteľný ako hnojivo) je tu dlhodobá udržateľnosť tohto vykurovacieho systému aj pre vzdialenú budúcnosť, na rozdiel od krbových kachlí a kachlí na tuhé palivá, ktorých prevádzka bude v najbližších rokoch úplne zakázaná.


Technické parametre
Energetický štítok
Kapacita peletového zásobníka 11 Kg
Priemer sacieho potrubia pre prívod vonkajšieho vzduchu 50 mm
Hodinová spotreba peliet 0,5 - 1,8 Kg
Čas automatického horenia 8 - 22 hod
Farba červená v kombinácii s čiernou farbou
Hlučnost 38 - 50 dB
Hmotnosť 80 Kg
Priemer dymovodu pre odvod spalín 80 mm
rozmer Š x V x H 45x46x90 cm
tepelný výkon 2,8 - 8,3 KW
Účinnosť

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!