1. Solárne LED svietidlá
  2. TOP 5 nejlepších solárních svítidel
  3. Solárne LED vonkajšie svietidlo IQ-ISSL 40 R NOVINKA

Solárne LED vonkajšie svietidlo IQ-ISSL 40 R NOVINKA

  • Kód produktu: Solárne LED vonkajšie svietidlo IQ-ISSL 40 R
  • Dostupnosť: Skladom
  • Doba dodanie 1-3 dní
  • 337,59€

  • Bez DPH: 279,00€

Štítky: Solárne LED vonkajšie svietidlo IQ-ISSL 40 R

Solárne LED vonkajšie svietidlo IQ-ISL 40 R

Vonkajšie a pouličné LED svietidlá IQ-ISSL VARIO (solárne napájanie s polohovateľným solárnym panelom)

Solárne LED svietidlá IQ-ISSL sú určené pre oblasti s ročným slnečným svitom 1300 - 1700 hod. Čechy a Slovensko majú priemerne 1450 slnečných hod. / Rok. Svietidlá IQ-ISSL sú tak pre naše územie vyhovujúce.
Solárne LED svietidlá IQ-ISSL majú výkonný solárny panel, silnú dobíjaciu batériu, LED svetelnú technológiu, inteligentný riadiacu jednotku s MPPT radičom a súmrakový + pohybový senzor. Solárny panel je integrovaný do hornej časti svietidla.
Svietidlá IQ-ISSL používajú solárny panel s patentovaným systémom napájania SOLAR / ISSL (inteligent solar system light), tj. Spracovanie solárnej a tiež svetelnej energie, ktorá nabíja integrovanú batériu. Svietidlá sa tak aspoň čiastočne nabíja aj za jasných dní s nízkym slnečným žiarením. Väčšina ostatných výrobcov doteraz používa bežné solárne panely so štandardným systémom napájania. Svietidlá so systémom solar / ISSL sú tak mimoriadne výkonná, kvalitné a cenovo dostupná svietidlá!

Za súmraku a zníženej viditeľnosti sa svietidlo automaticky zapne na úsporný 50% svetelný výkon (svietidlo IQ-ISSL 15 mini na 40% úsporný výkon). Keď pohybové čidlo zaznamená v okolí svietidla pohyb, aktivuje sa 100% svetelný výkon. Keď pohyb ustane, svietidlo sa opäť prepne na úsporný svetelný režim. Za svitania sa svietidlo automaticky vypne. Inteligentná riadiaca jednotka monitoruje stav batérie a optimalizuje spotrebu el. energie. Doba svietenia pri 100% nabitej batérii je až 36 hod.

Inštalácia svietidiel je veľmi jednoduchá. Svietidlo uchytíte na stožiar alebo stenu budovy pomocou priložených montážnych konzol. Potom stlačíte tlačidlo ON / OFF a svietidlo začne pracovať v plne automatickom režime bez nutnosti akéhokoľvek ďalšieho zásahu. Svietidlo je nutné umiestniť na slnečné miesto, mimo tieň z okolitých budov či porastu. Optimálna orientácia solárne panelu je na juhozápad. Solárny panel je možné, vďaka kĺbovému systému, variabilne prispôsobiť pre čo najvyššiu absorpciu slnečného žiarenia.

Svetlá majú Certifikáty -   CE, ROHS, ISO900

Ako správne vybrať vhodný typ svietidla:

V Českej a slovenskej republike máme ročne priemerne 1450 slnečných hodín. Svietidlá IQ-ISL sú určené do oblastí s ročným slnečným svitom 1300 - 1700 hod. Pre územie ČR a SR sú tak svietidlá úplne vyhovujúce.
Ak budete svietidlo osadzovať do miesta bez elektrickej energie a je možná orientácia solárneho panelu na juhozápad, môžete použiť svietidlá IQ-ISL. Ak by však orientácia solárneho panelu smerovala na východ či sever, vyberte svietidlá IQ-ISL VARIO. Tie majú polohovateľný solárny panel, ktorý potom nasmerujete do optimálnej polohy.
Ak sa rozhodnete z dôvodu maximálnej úspory el. energie nahradiť napájané vonkajšie osvetlenie solárnym, odporúčame použiť modely IQ-ISL POWER. Tieto svietidlá majú napájací kábel 230V / 50Hz. Primárne si berú energiu z batérie napájané solárnym panelom. Ak však dôjde k medznému zníženiu kapacity batérie (napr. Z dôvodu dlhodobo nízkej slnečnej aktivity alebo inverzie), prepne sa riadiaca jednotka zo solárneho na elektrické napájanie. Ako náhle sa potom znovu dostatočne dobije kapacita batérie, svietidlo sa znovu automaticky prepne na solárne napájanie. Tento typ svietidiel je preferovaný v Nemecku a vo Francúzsku.

Ďalšie technické informácie:

Ak bude svietidlo dlhšiu dobu bez slnečného a svetelného žiarenia a uložená el.energie v batérii klesne na minimálnu úroveň, svietidlo sa tejto situácii automaticky prispôsobí a zablokuje prechod do plného výkonu. Svietidlo potom svieti len v úspornom tlmenom režime.

Prevádzková životnosť svietidla je cca 25 rokov. V priebehu tejto doby bude nutné meniť iba vnútorná batéria Li-Fe. Životnosť batérie je viac ako 2 tis. nabíjacích cyklov (cca 5 rokov) podľa prevádzkových a klimatických podmienok. Cena novej batérie je aktuálne od 1.180, -Kč (IQ-ISL 15W) do 2.880, -Sk u najsilnejšieho modelu IQ-ISL 60W (uvedené ceny bez DPH). Predpokladáme, že s technologickým vývojom bude cena batérií postupne klesať, alebo sa bude zvyšovať ich výkon a životnosť.

Optimálna teplota pre nabíjanie lítiovej batérie je 0 ° C ~ + 60 ° C. Pracovná teplota je u nových modelov 2016 -25 ° C ~ +65 ° C. V zimnom období solárny panel ohrieva vnútornú časť svietidla, vnútorná teplota svietidla je tak vždy vyššia , než Ak je teplota v okolí svietidla. Vďaka tomu dochádza k nabíjanie lítiovej batérie aj za mrazivých teplôt. V lete naopak dochádza k ochladzovaniu vnútornej časti svietidla odvodom tepla cez odvetrávacie mriežky.

Ak je pred uvedením do prevádzky správne naformátovaná batérie, tak je svietidlo takmer bezúdržbové.

Prečo zvoliť solárne LED svietidlá:

Robili sme prieskum v rade miest a obcí. Z neho vyplynulo, že takmer každá obec či mesto má nejaké miesto, kde by radi umiestnili verejné osvetlenie, ale z dôvodu chýbajúceho el. vedenie, alebo vysokých investičných nákladov na jeho vybudovanie, prípadne z dôvodu nevyriešených pozemkových vzťahov nemožno klasické napájané osvetlenie realizovať. Solárny systém osvetlenia je pre tieto situácie jednoduchým, rýchlym a ekonomicky veľmi prijateľným riešením.

Pri nových projektov verejného osvetlenia potom prináša finančnú a časovú úsporu. Odpadajú zložité a finančne nákladné výkopové práce pre el.vedenia. Zjednoduší sa projektová dokumentácia, skráti sa stavebné konanie a stavebné povolenie. Odpadne riešenie vlastníckych vzťahov pre pokládku el.vedenia, apod. A predovšetkým, vlastnú prevádzku osvetlenia je potom 25 - 30 rokov s takmer nulovými nákladmi.

V prípade výpadku el.energie v dôsledku živelných udalostí (búrky, silný vietor, povodne, a pod.) Predstavujú solárne svietidlá nezávislý zdroj osvetlenia, ktorý svieti za každej situácie. Napríklad v susednom Nemecku a vo Francúzsku, bude od roku 2018 povinnosť kombinovať napájané pouličné osvetlenie so solárnym. Tieto opatrenia sú tiež prevenciou pre prípadné bezpečnostné hrozby Cilic na energetické zdroje a pre prípadný energetický blackout


  • Ste zástupca mesta či obce a zaujal Vás tento systém verejného osvetlenia?                             Kontaktujte nás pre individuálnu cenovú ponuku.
  • Hľadáte úsporný a ekologický typ vonkajšieho osvetlenia do Vašej firmy?                                   Kontaktujte nás pre individuálnu cenovú ponuku.
  • Ste montážna firma alebo predajca a máte záujem o veľkoobchodnú spoluprácu?                    Kontaktujte nás pre veľkoobchodné podmienky.


Technické parametre
Baterie 3.2V / 12AH, LiFePO4 baterie uživatelsky vyměnitelná
Certifikáty CE, ROHS, ISO9001 dodáme na vyžiadanie
Doba nabíjania 8 - 10 hod
Farba svetla studená biela (cool white)
Hmotnosť 4,0 kg
inštalačná výška 4 - 6 m stožár 76mm / výložník 76mm / stěna
krytie IP 65
Materiál slitina hliníku
Solárny panel 6V, 15W, polycrystalline ISSL
využitie intenzívne verejné pouličné osvetlenie v mestách, obciach, komunikácia I.triedy, vo firemných areáloch, osvetlenie prechodov pre chodcov, pred školou, škôlkou, miesta s intenzívnym výskytom chodcov, detské ihriská, a pod.
Výkon 40 W, 4000 Lm, SMD 5730 LED
Rozmer 19 x 15 x 7 cm 35 x 35 x 2 cm
spôsob svietenia výber zo 4 prednastavených svetelných výkonov (100% / 75% / 50% / 25%) pomocou diaľkového ovládača + možnosť nastavenia časového obmedzenia doby svietenia (2-6hod)
Súmrakový senzor ANO

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Súvisiace produkty

Solárne LED svietidlo HOME IQ- HS3, IQ- HS1

Solárne LED svietidlo HOME IQ- HS3, IQ- HS1

 Skladom

23,84€ 25,41€ Bez DPH: 19,70€

Detail produktu
Solárne LED vonkajšie svietidlo IQ-ISSL 30 POWER plus

Solárne LED vonkajšie svietidlo IQ-ISSL 30 POWER plus

 Skladom

1 120,46€ 1 194,27€ Bez DPH: 926,00€

Detail produktu