Menu
Your Cart

Solárny vykurovaci thermo-sonický panel IQ OS30

Solárny vykurovaci thermo-sonický panel IQ OS30
Solárny vykurovaci thermo-sonický panel IQ OS30
Solárny vykurovaci thermo-sonický panel IQ OS30
Solárny vykurovaci thermo-sonický panel IQ OS30
Solárny vykurovaci thermo-sonický panel IQ OS30
Novinka -1 %
Solárny vykurovaci thermo-sonický panel IQ OS30
Solárny vykurovaci thermo-sonický panel IQ OS30
Solárny vykurovaci thermo-sonický panel IQ OS30
Solárny vykurovaci thermo-sonický panel IQ OS30
Solárny vykurovaci thermo-sonický panel IQ OS30
Solárny vykurovaci thermo-sonický panel IQ OS30
Tovar v akcii
Tovar za akčnú cenu
947,43€
942,59€
Bez DPH: 779,00€
  • Stav skladu: Skladom
Predané 0
Produkt si prezrelo 839

Solárny vykurovaci thermo-sonický panel IQ OS30

na vykurovanie / temperovanie

Vykurovací výkon 800 W

Odvlhčovacia / zvlhčovacia kapacita, iba prirodzené odvlhčovanie.

Tieto vykurovacie panely výrazne znížia Vaše celkové ročné náklady na vykurovanie a po časť roka budete dokonca kúriť úplne ZADARMO. Solárne vykurovacie thermo-sonické panely pracujú na princípe sonického prúdenia vzduchu, ktorý vstupuje zvonku do slnkom vyhriateho panelu. Tu cirkuluje a ohrieva sa. Čím vyššia je intenzita slnečného žiarenia, tým vyššia je sonická cirkulácia vzduchu vo vnútri panela a tým vyššia je aj odovzdaná tepelná energia cirkulujúcemu vzduchu, ktorý je potom pomocou ventilátora vháňaný do vnútorného priestoru, ktorý sa tak prirodzeným a úplne bezemisným spôsobom vykuruje.

Popis funkcie solárnych vykurovacích thermo-sonických panelov IQ-OS 20 / 30 / 32Solárne vykurovacie thermo-sonické panely IQ-OS

Každý panel je opatrený vnútorným termostatom. Na ňom si nastavíte požadovanú vykurovaciu teplotu. Keď svieti slnko (alebo je aspoň polojasno) a teplota v miestnosti poklesne pod nastavenú vykurovaciu teplotu na termostate, tak termostat vyšle signál na spustenie systému a do panelu začne prúdiť čerstvý vzduch, ktorý sa cirkuláciou vo vnútri panela zahreje. Ventilátor v tele panela ho potom bude vháňať do interiéru. Akonáhle dôjde k dosiahnutiu teploty nastavenej na termostate, vykurovanie sa automaticky vypne. Vykurovacia teplota, respektíve teplota ohriateho vzduchu cirkulujúceho vo vnútri IQ-OS panela je závislá na intenzite slnečného žiarenia. Vstupné prieduchy sú vybavené filtrom s aktívnym uhlím, ktorý zachytí prachové častice, peľ a pachy. Ventilačná klapka je opatrená tepelnou izoláciou a silikónovým tesnením. Bráni tak prieniku chladného vzduchu do interiéru, keď je uzavretá.

Inštalácia panelo

Panely sa inštalujú na stenu alebo na strechu. Na montáž na stenu alebo na pultovú strechu sú už montážne prvky súčasťou balenia. Na montáž na šikmú strechu je potrebné objednať špeciálne montážne konzoly. Na stenu je ideálne montovať panely vo vertikálnej polohe, v prípade potreby je však možné panel osadiť aj v horizontálnej polohe. Pri montáži na strechu sa panely montujú vždy vo vertikálnej polohe. Pred montážou panelu je nutné urobiť do obvodovej steny (alebo stropu pri montáži na strechu) otvor s priemerom 135mm. Pri paneloch IQ-OS32 sa potom robia dva otvory. Zhotovenými otvormi sa do interiéru pretiahne hliníková flexi hadica, ktorá je zakončená ventilačnou mriežkou s prírubou, ktorá zakryje stopy po otvore. Potom sa pripojí termostat na solárne napájanie a panel sa zavesí na stenu alebo sa pripevní k strešným konzolám. Teraz už stačí na termostate nastaviť požadované hodnoty a všetko pobeží v automatickom režime. Montáž je jednoduchá, rýchla a nie je k nej potrebná žiadna odborná montážna firma. Montáž zvládne každý priemerný domáci majster.


Špeciálna funkcia solárneho vykurovacieho thermo-sonického panelu IQ-OS32

Tieto vykurovacie panely majú dva prieduchy s priemerom 135mm. Okrem funkcie vykurovania tak ešte umožňujú prirodzené vetranie interiéru (rekuperácie), ktoré bránia vzniku plesní, drevokazných húb a množeniu škodlivých vírusov a baktérií. Tieto panely sú vybavené šikovným LCD termostatom, ktorý vie taktiež vyhodnotiť vzdušnú vlhkosť v interiéri a tú upraviť do správnych hodnôt. Panel potom funguje aj ako odvlhčovač alebo naopak zvlhčovač, podľa termostatom meraných hodnôt.
V letných mesiacoch, keď je v inetriéri vyššia teplota, ako vonku (najčastejšie v noci), tak môže systém fungovať ako chladiace zariadenie a privádzať do interiéru chladný a vlhký vzduch z vonku a prehriaty suchý vzduch z interiéru odvádzať smerom von.
Vetraním pomocou thermo-sonických panelov udržujete v interiéri stále zdravú a príjemnú klímu a navyše v zimných mesiacoch šetríte náklady na vykurovanie, ktoré vznikajú v dôsledku tepelných strát pri vetraní oknami.
Funkciu automatického vetrania využijete aj v objektoch so zvyšenou vlhkosťou a tam, kde sa tvoria plesne. Napríklad staré vlhké domy, pivnice, a pod. Využijú ju aj chatári a chalupári, ktorí v zime svoje objekty nevykurujú ani nevetrajú.
Tieto panely sú schopné vykonávať celoročné vetranie, bez ohľadu na slnečné žiarenie a to vďaka LCD termostatu so záložným USB napájaním, ktoré slúži na napájanie ventilačnej klapky a pohonu ventilátora aj v období bez slnečného žiarenia. Záložné USB napájanie termostatu slúži taktiež pre stabilné udržanie pamäte nastavených funkcií v období s nízkou slnečnou aktivitou.

Ročná úspora nákladov za vykurovanie na 1ks solárneho thermo-sonického panelu IQ-OS:


1. model IQ-OS20 Vám ušetrí náklady za vykurovanie zodpovedajúce cca 740 KWh/rok
2. model IQ-OS30 Vám ušetrí náklady za vykurovanie zodpovedajúce cca 1.120 KWh/rok
3. model IQ-OS32 Vám ušetrí náklady za vykurovanie zodpovedajúce cca 1.200 KWh/rok + cca 400KWh za vetranie, odvlhčovanie/zvlhčovanie, chladenie
chladiaci výkon
Vykurovanie / tepelný výkon 800 W Počet prieduchov cez stenu/strechu - 1
Technické parametre
Hmotnosť 15 kg
Max. plocha na temperovanie a vetranie temperování 50 m2 / 125 m3
Odvlhčovacia / zvlhčovacia kapacita iba prirodzené odvlhčovanie
rozmer Š x V x H 92 x 121 x 6 cm
termostat mechanický

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Update cookies preferences