Menu
Your Cart

Priemyselné ozónove generátory IQ-OZ

Priemyselné ozónove generátory IQ-OZ

Prehľad prístrojov :
1. prístroje s výstupom generovaného ozónu cez ventilačné mriežku
2. prístroje s výstupom generovaného ozónu cez ventilačné mriežka a prúdovou hadicu
Priemyselné ozónove generátory IQ-OZ sú určené pre domáce a priemyselnú dezinfekciu a sterilizáciu. Generovaný ozón má veľmi silné oxidačné a sterilizačné vlastnosti. Rýchlo a efektívne zničí všetky vírusy, baktérie, roztoče, parazity, plesne a všetky ďalšie škodlivé patogény, ktoré sa v dezinfikovanom priestore nachádza. Ozónove generátory IQ-OZ tiež okrem iného účinne likvidujú chrípkový vírus, vírus hepatitídy, SARS, COVID-19, H1N1, atď. Všetko dokonale dezinfikujú, sterilizujú a vyčistí vzduch.

Ozónove generátory IQ-OZ slúži na dezinfekciu a sterilizáciu domácností, kancelárií, zdravotníckych zariadení, školských učební, telocviční, reštaurácií, hotelových izieb a ubytovacích zariadení, priemyselných a komerčných priestorov, verejných toaliet, interiérov osobných i úžitkových vozidiel, autobusov a prostriedkov hromadnej dopravy, apod. Dezinfikujú celý priestor a všetky v ňom umiestnené vybavenia.

Generovaný ozón z prístrojov IQ-OZ tiež odstraňuje pachy. Možno ich preto použiť na elimináciu všetkých nepríjemných pachov, ktoré vznikajú v spracovateľskom priemysle, v živočíšnych chovoch, v kuchyniach, reštauráciách, apod. Sterilizuje a rozkladá oxid uhoľnatý, oxid uhličitý, amoniak, styrén, dimetylsulfoxid, dimetylacetamid, formaldehyd, benzén, toluén a ďalšie škodlivé výpary z farieb alebo chemicky ošetrených materiálov a zápach cigaretového dymu.

Ozónove generátory IQ-OZ sú vhodné aj pre dezinfekciu a detoxikáciu potravín. Balených i nebalených. Odstráni z nich nielen všetky vírusy a baktérie, ale aj zvyšky pesticídov a toxínov, ktoré môžu obsahovať.

Ozónove generátory IQ-OZ4 a IQ-OZ5 s možnosťou pripojenia prúdové hadice sú vhodné tiež pre dezinfekciu vody v bazénoch, kúpacích jazierkach, vírivkách, apod. Možno ich tiež využiť pre zónovú dezinfekciu kuchynských spotrebičov a potravín. Dokonale dezinfikujú interiér pečúcich panvou, fritéz, konvektomatov, chladničiek a ďalších podobných spotrebičov. Tieto dva modely možno tiež využiť pre dokonalú sterilizáciu vody. Napríklad nekvalitné úžitkovú vodu z domácej studne premení behom niekoľkých sekúnd v dokonale sterilné a úplne nezávadnú pitnú vodu.

Dezinfekcia ozónom je šetrná nielen k danému priestoru a v ňom umiestneným predmetom, ale predovšetkým tiež k životnému prostrediu, pretože ozón sa po použití v podstate premení späť na kyslík. Polčas jeho rozpadu a opätovné premeny na kyslík je cca 20 - 30 minút po ukončení dezinfekčného cyklu. Po uplynutí tejto doby sa v danom priestore výrazne zvýši hladina kyslíka vo vzduchu a bude tu príjemne čerství a čistý vzduch.

Výhody dezinfekcie ozónom:

1. Dezinfekcia ozónom je šetrná nielen k danému priestoru a v ňom umiestneným predmetom, ale aj k životnému prostrediu, pretože ozón je prírodný plyn zložený z troch atómov kyslíka (molekulárny vzorec O 3), ktorý sa krátko po ukončení dezinfekčného cyklu premení späť na kyslík (cca za 20 - 30 minút). Po uplynutí tejto doby sa v danom priestore výrazne zvýši hladina kyslíka a bude tu príjemne svieži a čistý vzduch.
2. Ozón je plyn, ktorý prenikne aj do tých najzapadnutejšie zákutia a škár, za nábytok, do otvorených skríň, šuplíkov, apod. Dosiahnete tak absolútne dokonalého 100% dezinfekčného účinku. A to všetko bez chémie, zápachu a bez akéhokoľvek poškodenia dezinfikovaným priestoru a v ňom umiestnených predmetov. A defacto aj bez práce, pretože prístroj všetko urobí sám v nastavenom režime.
3. Dezinfekcia ozónovým generátory IQ-OZ je veľmi rýchla a jednoduchá. Prístroj stačí zapnúť, nastaviť dĺžku dezinfekčného cyklu a potom už prístroj pracuje sám. IQ-OZ dezinfikujú v priemere rýchlosťou 6 m3 / min.
4. Dezinfekcia ozónovým generátory IQ-OZ je predovšetkým veľmi lacná. Okrem obstarávacej ceny prístroja a pomerne nízkej spotreby elektrickej energie pri jeho prevádzke už nemáte žiadne ďalšie náklady. 5. Dezinfekcia ozónom je od roku 1996 odporúčaná medzinárodnou zdravotníckou organizáciou WHO ako najúčinnejší dezinfekčný prostriedok pre všetky typy vírusov, baktérií a všetkých ďalších škodlivých mikroorganizmov. V dokumente WHO sa podrobne uvádza, že už pri koncentráciách ozónu 0,1 - 0,2 mg po dobu 1 minúty na 1 m3 vzduchu alebo vody je dosiahnutá úspešné likvidácia všetkých typov vírusov, baktérií a všetkých ďalších patogénnych častíc a mikroorganizmov.

Popis procesu dezinfekcie ozónom:

Do priestoru, ktorý chcete dezinfikovať, bezpečne postavte ozónový generátor. Pri dezinfekcii interiéru vozidiel umiestnite prístroj na podlahu vozňa, ideálne za predné sedadlá a sklopte operadlá zadných sedadiel, aby ozón prenikol aj do batožinového priestoru. Ak máte prístroj IQ-OZ4 alebo IQ-OZ5, tak prístroj nemusíte vkladať do vozidla, ale cez pootvorené bočné okienko Vsunuté do interiéru vozidla prúdovou hadicu.

Potom vložte pripojovací šnúru do el. zásuvky a prístroj zapnite tlačidlom ON / OFF. Na časovom spínači nastavte požadovaný čas dezinfekčného cyklu (väčšinou 1 - 60 minút) podľa veľkosti daného priestoru a miery jeho kontaminácie. Po tej prístroj začne generovať ozón a obsluha opustí dezinfikovaný priestor.

Počas dezinfekčného cyklu sa nesmie v danom priestore nachádzať žiadne osoby ani domáce či chovné zvieratá. Po dokončení dezinfekčného cyklu sa prístroj sám vypne. Do dezinfikovaným priestoru vstupujte bez ochrany dýchacích ciest najskôr 40 minút po ukončení dezinfekčného cyklu. Potom je odporúčané daný priestor aspoň na 10-15 minút vyvetrať.


Stav skladu: Skladom
Ozonový generátor IQ-OZ 1 Priemyselný ozónový generátor IQ-OZ 1 je určený pre domáce a priemyselnú d..
477,95€ 465,85€ Bez DPH:385,00€
Stav skladu: Skladom
Priemyselný ozónový generátor IQ-OZ 2 je určený pre domáce a priemyselnú dezinfekciu a sterilizáciu...
528,77€ 519,09€ Bez DPH:429,00€
Zobrazené 1 až 2 z 2 (1 stránok)
Update cookies preferences