Menu
Your Cart

Odľahčená termoizolačná strešná krytina IQ-LASTRA Life

Objednávku riešte telefonicky, emailom objednajte počet kusov požadovaného sortimentu. Objednávka sa platí vopred, je záväzná, po zaplatení nie je možné zrušiť, sortiment sa objednáva priamo od výrobcu strešnej krytiny.Dodacia lehota 14-20 dní.

Odľahčená termoizolačná strešná krytina IQ-LASTRA Life

Predpokladaná životnosť tejto krytiny je viac ako 60 rokov, má vynikajúce tepelné vlastnosti.

Radi by sme Vám predstavili ľahkou termoizolačné plastovú strešnú krytinu IQ-LASTRA Life s extrémne poveternostní a mechanickou odolnosťou, s karbonovým vlaknom. Krytina je testovaná na odolnosť proti vetru s rýchlosťou 240km / hod a na krúpy o veľkosti golfových loptičiek. Krytina IQ-LASTRA Life je veľmi ľahká (cca 6kg / m2), umožňuje teda bezproblémovú montáž aj na staré krovy. Krytina má rovnako skvelé tepelno-izolačné a protihlukové vlastnosti. S touto krytinou môžete hádzať, môžete po nej skákať, mlátiť do nej kladivom a jednoducho ju nerozbijete. Pre jej unikátny odolnosť je na krytinu poskytnutá 20-ročná záruka bez akéhokoľvek obmedzenia. Životnosť 60 a viac rokov.

Krytina má tri vrstvy:

1. Spodná termoizolačná vrstva - zaisťuje tepelnú a protihlukovú izoláciu krytiny. Finálna časť spodnej vrstvy je potiahnutá gumovým pásom, ktorý znižuje tvorbu kondenzátu na spodnej časti krytiny.

2. Prostredná pevnostná vrstva - tvorená polyetylénom s vysokopevnostným karbónovým vláknom, ktoré dodáva krytine mimoriadnu pevnosť a mechanickú i poveternostnú odolnosť.

3. Horná prefarbená vrstva - zmes vodeodolného spojiva a farebných pigmentov s vysokou odolnosťou proti UV žiareniu. Táto vrstva dáva krytine finálny farebný povrch.

Všetky vrstvy sú potom spoločne lisované pri teplote cca 350 ° C za vysokého tlaku do pripravených foriem. Ide o veľmi presnú technológiu. Výsledným produktom je potom takmer nezničiteľná strešná doska (1070 x 2080mm) s vysokou mechanickou a poveternostnou odolnosťou. Pri krytine je garantovaná celoročná materiálová stálosť, tj vplyvom teploty sa nerozťahuje ani nezmršťuje, má nulovú nasiakavosť, teda nezväčšuje svoj objem ani hmotnosť. Krytina je mrazuvzdorná, odolná voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Povrch je odolný voči chemikáliám, toxickým výparom a kyslým dažďom. Krytina je nehorľavá, čo je doložené požiarnym atestom.

Krytina má, vzhľadom na svoje zloženie, tiež veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti a výrazne znižuje tepelné straty budovy. Spĺňa tak požadované štandardy pre nízkoenergetické a pasívne domy. Jej tepelná vodivosť je iba 0,225Kcal/hmK. Plechová krytina má 231x vyššiu tepelnú vodivosť a hliníková dokonca 1075x vyššia, než IQ-LASTRA Life. S krytinou IQ-LASTRA Life budú Vaše náklady na vykurovanie výrazne nižšie a postupne sa Vám budú vracať vynaložené financie za obstaranie tejto strešnej krytiny. Krytina zároveň vytvára nevodivý povrch, ktorý nepriťahuje blesky (na rozdiel od plechovej alebo hliníkovej strechy, ktoré blesky priťahujú).
Krytina IQ-LASTRA Life je veľmi ľahká (cca 6Kg/m2), umožňuje teda bezproblémovú montáž na staré krovy. Pri novostavbách zasa prináša výrazné úspory v podobe odľahčeného krovu. Odporúčaný minimálny sklon strechy je 14 °. Únosné zaťaženie až 350kg/m2.

Odlehčená termoizolační střešní krytina IQ-LASTRA Life

Povrch imituje luxusné glazúrovaná krytinu, je polomatný (tehlovo červená) alebo pololesklý (červená / hnedá / antracit), úplne hladký a absolútne nesavý. Vďaka tomu taška neumožňuje rast machov a rias. Vplyvom dažďa a snehu sa táto taška neustále čistí, strecha tak vyzerá stále ako nová. Krytina je mrazuvzdorná, odolná voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Povrch je odolný voči chemikáliám, toxickým výparom a kyslým dažďom. Krytina je nehorľavá, čo je doložené požiarnym atestom.

Krytina IQ-LASTRA Life je veľmi ľahká (cca 6kg / m2), umožňuje teda bezproblémovú montáž aj na staré krovy. Pri novostavbách zase prináša výrazné úspory v podobe odľahčeného krovu. Odporúčaný minimálny sklon strechy je 14 °. Únosné zaťaženie až 350kg / m2.Krytina má vysokú mechanickú odolnosť a tak pre ňu nie sú problém ani krúpy o veľkosti pingpongových loptičiek. Krúpy zbaví krytinu všetkých nečistôt a za bude vyzerať ako nová. Zároveň vytvára nevodivý povrch, ktorý nepriťahuje blesky (na rozdiel od plechové alebo hliníkové strechy, ktorá blesky priťahuje).

Krytina má, vzhľadom k svojmu zloženiu, tiež veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti a výrazne znižuje tepelné straty budovy. Krytina má veľmi nízku tepelnú vodivosť, iba 0,225Kcal / HMK. Napríklad plechová krytina má 231x vyššiu tepelnú vodivosť a hliníková dokonca 1075x vyššia, než IQ-LASTRA Life.

V spodnej časti krytiny IQ-LASTRA Life je pogumovaná vrstva, ktorá tvorí akustickú izoláciu, znižuje hluk a vibrácie (predovšetkým za dažďa, krupobitie, apod.) A zároveň tiež znižuje tvorbu kondenzátu na spodnej časti krytiny.

Formát dosky 1070 x 2080 mm umožňuje veľmi rýchlu a pohodovú montáž. Jej rezanie je rovnako jednoduché, bezprašné a ľahko sa vŕta. Ku krytine sa dodávajú všetky systémové prvky - hrebenáče, úpravnícke, apod.

Krytinu Vám zavezieme až na miesto realizácie v rámci celej Českej a Slovenskej republiky, cena dovozu podle hmotnosti.

Výhody termoizolačné strešné krytiny IQ-LASTRA Life:

    8x vyššia mechanická odolnosť, než-li u betónovej krytiny
    nízka hmotnosť 6kg / m2, až o 85% ľahší, než ak betónová krytina
    záruka 20 rokov bez obmedzenia
    životnosť 60 a viac rokov
    odolná voči vetru s rýchlosťou až 240km / hod a krúpom o veľkosti golfovej loptičky
    tepelne izoluje strešný plášť a znižuje náklady na vykurovanie
    akustická izolácia strešného plášťa
    vzhľad luxusného glazurovaného povrchu
    úplne bezúdržbová, neumožňuje rast machov, rias a náletových drevín
    nekoroduje a nepodlieha teplotným vplyvom
    takmer nulová teplotná rozťažnosť a zmršťovanie
    úplne nehorľavé (požiarny atest)
    nevodivý povrch, ktorý nepriťahuje blesky
    nulová nasiakavosť povrchu, neumožňuje rast machov
    samočistiaca schopnosť vplyvom dažďa a snehu
    jednoduchá montáž, jednoduché a bezprašné rezanie
    využitie aj na staré krovy
    pri novostavbách úspora nákladov v podobe odľahčeného krovu
    mimoriadne priaznivá cena vzhľadom k nadštandardným úžitkovým vlastnostiam a veľmi dlhej životnosti krytiny

Technické parametre a montážny list stiahnite tu

Veľmi radi a ochotne vám poradíme, či zdarma naceníme vaš dopyt. Tešíme sa na spoluprácu.
Dodacia lehota 14 - 20 dní od objednania a úhrady zálohovej faktúry.

Farebné varianty krytiny IQ-LASTRA Life:

Červená pololesk
Tehlovo červená polomat
Hnedá pololesk - akce sleva !!!
Antracitový pololeskOdlehčená termoizolační střešní krytina IQ-LASTRA LifeOdlehčená termoizolační střešní krytina IQ-LASTRA LifeOdlehčená termoizolační střešní krytina IQ-LASTRA LifeOdlehčená termoizolační střešní krytina IQ-LASTRA LifeOdlehčená termoizolační střešní krytina IQ-LASTRA LifeOdlehčená termoizolační střešní krytina IQ-LASTRA LifeOdlehčená termoizolační střešní krytina IQ-LASTRA LifeOdlehčená termoizolační střešní krytina IQ-LASTRA LifeOdlehčená termoizolační střešní krytina IQ-LASTRA LifeOdlehčená termoizolační střešní krytina IQ-LASTRA Life      Odlehčená termoizolační střešní krytina IQ-LASTRA LifeOdlehčená termoizolační střešní krytina IQ-LASTRA Life


Základné cenníky a farebné varianty krytiny IQ-LASTRA Life zvoľte tu:

Update cookies preferences