Menu
Your Cart

Elektrické Duálne thermo radiátory IQ-K wifi

Duálne thermo radiátory s WI-FI technológií

Duálný thermo radiátor - je unikátnou novinkou v oblasti elektrického vykurovania. Ide o revolučnú duálnu technológii kombinujúci klasické konvenčné vykurovanie s infračerveným sálaním tepla. Radiátory integrujú to najlepšie z oboch systémov. Výsledkom je unikátný, maximálne úsporný vykurovací systém s veľmi rýchlym teplotným nárastom, vytvárajúce úplne dokonalú teplotnú pohodu. Radiátory majú veľmi ladné telo so zaoblenými krivkami, ktoré, v kombinácii lesklej bielej farby s kovovým matom, podčiarkujú ich jedinečný a exkluzívny dizajn.

Duálne thermo radiátory IQ-K majú tiež ďalšie chytré funkcie:

Termostat s WI-FI technológií

Duálny thermo radiátory IQ-K wifi majú integrovaný podsvietený termostat s LED displejom. Termostat má užívateľsky veľmi priateľské a jednoduché ovládanie. Termostat môžete používať v manuálnom režime a pomocou tlačidiel +/- nastavovať požadovanú vykurovaciu teplotu v rozpätí 10 - 30 ° C. Alebo môžete využiť automatický režim s voliteľným týždenným programovým nastavením.

Okrem teploty môžete na termostate tiež vyberať z 3 vykurovacích režimov:

Comfort            radiátor topí v štandardnom režime podľa nastavenej teplotné hodnoty na termostate pre komfortné teplotnú pohodu

Eco                     radiátor topí v úspornom režime s teplotou zníženú o 3 ° C, než ak je nastavená hodnota na termostate

Anti-freeze        radiátor topí v Protizámrzný režime, udržiavaná teplota 7 ° C (+/- 3 ° C)

Termostat má veľmi vysokú citlivosť s presnosťou +/- 0,1 ° C. Ak dôjde k poklesu teploty o 0,5 ° C od nastavenej hodnoty, radiátor sa automaticky zapne, dohreve znovu na nastavenú hodnotu a potom sa opäť vypne. Radiátor tak väčšinou kúri iba niekoľko minút a potom sa opäť vypne.

   1.  Senzor otvoreného okna - v prípade otvorenia okna sa radiátor automaticky prepne do úsporného režimu, aby nedochádzalo k zbytočným tepelným stratám (túto funkciu môžete ľubovoľne zapínať alebo vypínať)
    2.  Senzor pohybu - ak sa v miestnosti nikto dlhšiu dobu nepohybuje, radiátor sa automaticky prepne do úsporného režimu, šetrí tak Vaše náklady na vykurovanie (túto funkciu môžete ľubovoľne zapínať alebo vypínať).
    3.  Kontrola spotreby el. energie - stlačením jedného tlačidla môže kedykoľvek overiť spotrebu el. energie (KW) za posledných 24 hod alebo 7 dní. Náklady za vykurovanie sú tak pod vašou stálou kontrolou.
    4.  Grafický indikátor spotreby el. energie - upozorňuje Vás, akú ekonomiku spotreby el. energie máte u Vášho radiátore nastavenú a smeruje Vás k optimálnemu a úspornému užívanie radiátora.

Duálny thermo radiátory IQ-K možno použiť vo všetkých typoch stavebných konštrukcií. Od murovaných, cez železobetónové konštrukcie, sendvičové drevostavby po drevené drevenice. Možno ich použiť aj do starých kamenných stavieb a do budov sa sadrokartónovými priečkami. Duálny thermo radiátory IQ-K sú vhodné nielen ako hlavný vykurovací systém, ale aj na prikurovanie.Majú metrový kábel so zásuvkovou vidlicou vyvedený v pravej spodnej časti radiátora. Súčasťou balenia sú montážne konzoly pre zavesenie radiátora na stenu.U rekonštruovaných objektov zasa oceníte jednoduchú montáž bez nutnosti zložitých stavebných úprav. Stačí iba rozviesť káble (možno aj v lištách).

U novostavieb a pri nízkoenergetických či pasívnych domov predstavujú v kombinácii s fotovoltaickými panelmi úplne ideálne riešenie moderného vykurovania s extrémne nízkymi prevádzkovými aj obstarávacími nákladmi a absolútne nulovou údržbou (žiadne revízie, žiadne čistenie spalinových ciest, a pod.).

U rekonštruovaných objektov zasa oceníte jednoduchú montáž bez nutnosti zložitých stavebných úprav. Stačí iba rozviesť káble (možno aj v lištách).

Duálny thermo radiátory IQ-K sú tiež úplne ideálnou formou náhrady za neekonomické priamotopy. Priamotop stačí odpojiť, na jeho miesto osadiť nový infra radiátor a pripojiť ho na existujúce priamovýhrevný el. okruh (sadzba D45). Tým je všetko hotové a Vy máte moderné a extra úsporný vykurovací systém. Jednoducho, rýchlo, bez búrania a bez zložitých stavebných úprav.

Pri väčšom odbere poskytujeme zľavu !!!
Orientačná kalkulačka príkonov duálnych thermo radiátorov IQ-K:


Obytné miestnosti, kancelárie, apod.40 W / m3
Predsiene, technické miestnosti, a pod. 25 W / m3
Chodby, WC 30 W / m3
Kúpeľne45 W / m3

Viac informacií

Radiátor IQ-K obsahuje dva vykurovacie systémy, ktoré pracujú v úplnom súlade a vzájomne sa dopĺňajú. Karbónový vykurovací termočlánok a karbónový infra sálavý panel. Infrapanel vytvára príjemné sálavé teplo, ktoré sála do priestoru a karbónový termočlánok zabezpečuje prirodzený ohrev vzduchu, ktorý samovoľne cirkuluje v danom priestore a rovnomerne sa v ňom rozprestiera. Dosiahneme tak rovnomernej distribúcie tepla nielen po celej miestnosti, ale aj medzi podlahou a stropom (bez vírenie prachových častíc). Vďaka infračervenému sálanie dochádza k akumulácii tepla do stien, nábytku a všetkých ďalších pevných predmetov v miestnosti, ktoré potom teplo odovzdávajú ďalej do okolia. Pri vypnutí radiátora tak nedochádza k žiadnemu prudkému poklesu teploty, ako je to napr. Pri konvektoroch (priamotopov).

Perličkou na torte je potom WIFI technológie, ktorá umožňuje vzdialené ovládanie pomocou mobilného telefónu alebo tabletu s Android alebo IOS. Stačí inštalovať voľne dostupnú aplikáciu do Vášho telefónu a radiátor s ňou spárovať. Na telefóne potom môžete kontrolovať aktuálnu teplotu v miestnosti, kde je radiátor inštalovaný, môžete zvýšiť alebo znížiť vykurovaciu teplotu, nastaviť týždenný program alebo jeden z 3 vykurovací režimov, prípadne radiátor vypnúť. Pre prehľadnosť a ľahkú orientáciu môžete v mobilnej aplikácii pomenovať jednotlivé radiátory (napríklad podľa názvu miestnosti) a potom bude vždy presne vedieť, ako ktorý radiátor pracuje.

Ak nechcete nastavovať každý radiátor individuálne, môžete v aplikácii vytvoriť neobmedzené množstvo vykurovacích zón, do nich radiátory presunúť a potom už len upravovať parametre pre celú vykurovaciu zónu. Všetky radiátory umiestnené v tejto vykurovacej zóne potom budú pracovať jednotne, podľa nastavených parametrov pre túto zónu. Keď chcete v dome vytvoriť viac vykurovacích zón, tak si ich opäť môžete ľubovoľne pomenovať a presunúť do nich požadovanej radiátory. To isté môžete použiť, keď vlastníte viac nehnuteľností a v každej z nich chcete individuálne nastavenie vykurovacieho režimu (individuálne vykurovaciu zónu).

Zdravotné účinky

Sálavé teplo preniká hlboko do ľudského tela, kde priaznivo stimuluje látkovú výmenu a ozdravné procesy v tele. Uvoľňuje svalové napätie, blahodarne pôsobí pri reumatických problémoch, pri bolestiach svalov a kĺbov a výrazne urýchľuje liečbu zápalových a vírusových ochorení. Sálavé teplo nevíri prachové častice. Duálne thermo radiátory sú preto vhodné aj pre alergikov, astmatikov a osoby s chronickými dýchacími ťažkosťami.

Integrovaný podsvícený termostat

Duálne thermo radiátory IQ-K majú integrovaný podsvietený termostat s LED displejom. Termostat má užívateľsky veľmi priateľské a jednoduché ovládanie. Termostat môžete používať v manuálnom režime a pomocou tlačidiel +/- nastavovať požadovanú vykurovaciu teplotu v rozpätí 10 - 30 ° C. Alebo môžete využiť automatický režim s voliteľným týždenným programovým nastavením, kedy jednoducho volíte z troch prednastavených programov (P1, P2 a P3). Program P1 je vyhovujúci pre väčšinu domácností, prípadne ho je možné individuálne prispôsobiť Vašim potrebám. Program P2 je určený pre komerčné priestory, ako sú kancelárie, ordinácie, obchody, prevádzky, apod. .Program P3 je určený pre chalupárov a chatárov, ktorý jazdí do svojich objektov na pravidelné víkendové pobyty.

Termostat má veľmi vysokú citlivosť s presnosťou +/- 0,1 ° C. Ak dôjde k poklesu teploty o 0,5 ° C od nastavenej hodnoty, radiátor sa automaticky zapne, dohreve na požadovanú hodnotu a potom sa opäť vypne.

Možnosť použitia

Duálné thermo radiátory IQ-K možno použiť vo všetkých typoch stavebných konštrukcií. Od murovaných, cez železobetónové konštrukcie, sendvičové drevostavby až po drevené drevenice. Možno ich použiť aj do starých kamenných stavieb a do budov sa sadrokartónovými priečkami. Duálny thermo radiátory IQ-K sú vhodné nielen ako hlavný vykurovací systém, ale aj na prikurovanie. Majú pripojovací kábel bez zásuvkové vidlice, ktorú Vám na želanie namontujeme (príplatok 150, -Kč). Súčasťou balenia sú montážne konzoly pre zavesenie radiátora na stenu.

U novostavieb a pri nízkoenergetických či pasívnych domov predstavujú v kombinácii s fotovoltaickými panelmi úplne ideálne riešenie moderného vykurovania s extrémne nízkymi prevádzkovými aj obstarávacími nákladmi a absolútne nulovou údržbou (žiadne revízie, žiadne čistenie spalinových ciest, a pod.).

U rekonštruovaných objektov zasa oceníte jednoduchú montáž bez nutnosti zložitých stavebných úprav. Stačí iba rozviesť káble (možno aj v lištách).

Inteligentné funkcie

Využitie radiátorov :

  • rodinné domy a byty,chalupy
  • chaty a rekreačné domy
  • hotely a penziony
  • administratívne budovy
  • nemocnice a lekárské ordinácie
  • predajne a drobné prevádzkárne

Orientačná kalkulačka príkonov duálných thermo radiátorů IQ-K

* Uvedené príkony sú orientačné a slúžia len pre zjednodušený výpočet energetickej spotreby akumulačných radiátorov pre jednotlivé priestory. Platí, že čím lepší objekt izolačné a akumulačné vlastnosti, tým nižší príkon na vykurovanie potrebujeme a naopak.

Obytné miestnosti, kancelárie, apod. 40 W / m3
Predsiene, technické miestnosti, a pod. 25 W / m3
Chodby, WC 30 W / m3
Kúpeľne 45 W / m3
dualnz radiator   Duální thermo radiátory IQ-K       Duální thermo radiátory IQ-KDuální thermo radiátory IQ-KDuální thermo radiátory IQ-KDuální thermo radiátory IQ-KDuální thermo radiátory IQ-K

Stav skladu: Skladom
Elektrický dualny thermo radiátor IQ-K7,Termostat s WI-FI technológiíje unikátnou novinkou v oblasti..
435,60€ 401,72€ Bez DPH:332,00€
Elektrický duálný thermo radiátor IQ-K10  Doprava zdarma !!!
Doprava zadarmo -6 %
Stav skladu: Skladom
Elektrický duálný thermo radiátor IQ-K10Duálný thermo radiátor - je unikátnou novinkou v oblasti ele..
482,79€ 454,96€ Bez DPH:376,00€
Elektrický dualny thermo radiátor IQ-K15
-13 %
Stav skladu: Skladom
Elektrický dualny thermo radiátor IQ-K15Termostat s WI-FI technológií !je unikátnou novinkou v oblas..
531,19€ 464,64€ Bez DPH:384,00€
Elektrický dualny thermo radiátor IQ-K20   Doprava zdarma !!!
-14 %
Stav skladu: Skladom
Elektrický dualny thermo radiátor IQ-K20,Termostat s WI-FI technológiíje unikátnou novinkou v oblast..
589,27€ 509,41€ Bez DPH:421,00€
Zobrazené 1 až 4 z 4 (1 stránok)
Update cookies preferences